Euro Para Birimi
 • USD/RUB89.5714
 • GBP/RUB113.9069
 • TRY/RUB2.7778
 • EUR/RUB97.0954
Alanya
+21°C
2305apartmanlar on site

Türkiye'ye taşınmak

 • 50736
 • 15
 • 0
Türkiye'ye taşınmak

Birçok insan deniz kenarına taşınmayı hayal ediyor ve güneyde yaşamanın rahatlığını istiyor. Bu nedenle Türkiye, yabancı emlak alıcıları arasında giderek daha popüler hale geliyor. Bu ülke ılıman bir iklime, mükemmel plajlara ve uygun fiyatlı kaliteli konutlara sahiptir. Türkiye'ye taşınacaksanız Yekta Homes ile iletişime geçin. Web sitemizde, tüm ihtiyaçlarınıza ve bütçenize mükemmel bir şekilde uyacak konut seçeneklerini bulacaksınız. Türkiye'de yaşamanın faydalarına ilişkin kılavuzumuza göz atın.

Türkiye sahilinde satılık daireler: artıları ve eksileri

Bir mülk satın almak, oldukça fazla çaba gerektiren ciddi bir adımdır. Ve yapmanız gereken ilk şey, bu kararın tüm faydalarını ve olası dezavantajlarını göz önünde bulundurmaktır. Bu, başarılı bir satın alma işleminin anahtarlarından biridir. Aynı şey Türkiye'ye taşınmak için de geçerli.

Ülkeyi, mülkün konumunu ve bir mülkün kendisini incelemenin en iyi yolu, profesyonel bir emlakçı ile iletişime geçmektir. Yekta Homes acenteleri size tam destek sağlayacak ve bir mülk satın alırken karşılaşabileceğiniz tüm sorunların üstesinden gelecektir. Tecrübemiz ve önerilerimiz, Türkiye'nin sizin yeriniz olup olmadığına karar vermenize yardımcı olacaktır. Ancak çoğu insanın Türkiye'ye evet dediğini söyleyebiliriz, özellikle de yabancı yatırımcılar arasındaki yüksek talebi göz önünde bulundurursak.

Türkiye'de mülk satın almanın nedenleri nelerdir?

Harika konumundan başlayarak her zaman taze meyve ve sebzelere kadar ,Türkiye'de yaşamanın avantajlarından sonsuza dek bahsedebiliriz. Burada Türkiye'ye taşınmanız için en önemli nedenler listemizi bulabilirsiniz:

 • Bozulmamış harika doğa ve ılıman iklim. İç turizm ve tatil için birçok fırsat: ülke her tür turizm için seçenekler sunuyor. Plaj tatilleri, eko turizm, yürüyüş, kayak vb. Ayrıca ülke genelinde uçakla rahatlıkla seyahat edebilirsiniz.
 • Vize gerekmez, basitleştirilmiş oturma izni ve vatandaşlık alma prosedürü. 250.000 dolardan fazla bir mülk satın alınırsa, bir yabancı Türk vatandaşlığını daha hızlı ve daha kolay alabilir.
 • Yabancılar için mülk satın almanın nispeten basit prosedürü.
 • Düşük bakım maliyetleri ve yıllık vergi. Yiyecek ve diğer ürünler de oldukça ucuz.
 • Yabancılar açısından bir iş kurmak için uygun ortam.
 • Her bütçeye uygun daire bulabileceğiniz, gelişmiş altyapıya sahip çok sayıda inşaat projesi.

Ayrıca bu ülkede özel bir atmosfere de değinmek istiyoruz. Bu ülkede her zaman hoş karşılandığını hissediyorsun. Türkler, diğer kültürlere, dinlere ve geleneklere karşı hoşgörülü, son derece samimi ve açık insanlardır. Türkiye'ye taşınmaya karar verdiyseniz, kesinlikle doğru seçimi yaptığınızı söyleyebiliriz!

Türkiye'ye taşınmanın yasal yönleri

Türkiye'ye taşınmayı düşünüyorsanız, yapmanız gereken ilk şey bazı yasal yönleri göz önünde bulundurmaktır:

 • Vize politikası. Bazı AB üye devletlerinde ve Schengen Ek II ülkelerinde ikamet edenlerin vize almaları gerekir. Yabancılar için ayrıntılı vize bilgilerine Dışişleri Bakanlığının resmi internet sitesinden göz atın. http://www.mfa.gov.tr/sub.en.mfa?cc4e437c-6769-4d79-9017-10b63c651224
 • Oturma izni ve vatandaşlık almak. Türkiye'de bir mülk satın alırken, yabancılar gayrimenkul iznine hak kazanır. Mülk sahipleri, ülkede yılda en az 6 ay kalmanız koşuluyla, beş yıl sonra da vatandaşlık başvurusunda bulunabilirler. En az 250.000 $ değerinde bir ev satın alırken, özel şartlarla vatandaşlık başvurusunda bulunabilirsiniz.
 • Yabancılar tarafından gayrimenkul satın almak. Yabancıların Türkiye'de mülk satın alması oldukça kolaydır. Hükümet prosedürü olabildiğince basitleştirdi. Yine de bazı konum kısıtlamaları vardır. Örneğin, bazı ülkelerin sakinleri Karadeniz'de mülk satın alamıyor.
 • Türkiye'de emlak vergileri. Mülkün fiyatının% 0,1 ila% 0,3'ü arasında nispeten düşük oranlara sahiptirler.
 • İş fırsatları. Yabancı uyruklu kişiler, ülkede en az beş yıl yaşamış ve oturma iznine sahip olmaları koşuluyla, yerel halkla aynı şartlarda bir iş kurabilirler. Yabancı sermayeli şirketler, yerel şirketlerin sahip olmadığı avantajlardan yararlanır.

Bunlar, satın alma işleminizin hedeflerinize uygun olması emin olmak için alınmaya değer şeylerdir.

Yekta Homes'tan mülk satın alma konusunda yardım

Türkiye'de yaşamak, iş yapmak ve gayrimenkul satın almak diğer birçok ülkeye göre çok daha kolay. Bu nedenle, bu misafirperver ülkede kendi evinizi satın almak umut verici ve karlı bir karar olacaktır. Alanya'da bir inşaat firması olan Yekta Homes, karlı bir satın alım yapmanıza yardımcı olmaya hazır. +90 242 221 0000 numaralı telefondan bize ulaşın.

İlginizi çekebilir.
 • Türkiye’de Kimler Ne Kadar Gayrimenkul Yatırımı Yapıyor?
  Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne ait bir yatırım веб-сайтыi www.invest.gov.tr ​​deki verilere göre 2018 itibarı ile yabancıların farklı sektörlere doğrudan yaptığı yatırımlar 10,8 milyar ABD tespı olı. Bunun içinde 4,6 milyar ABD doları (% 42.9) gayrimenkul sektörü...
 • Yekta Homes Hakkında - Türkiye'deki müteahhit, Mahmutlar
  Yekta Homes inşaat şirketi, Alanya'nın en büyük holdingi olan Gürses Grubu'nun 15 üyesinden biridir. 2005 yılından beri Almanya, İsveç, Norveç, İran, Rusya, Ukrayna ve Beyaz Rusya pazarlarıyla çalışıyoruz. Şirket, Alanya'da gayrimenkul satışı konusunda...
 • Alanya'ya Taşınma
  Yekta Homes, Alanya'da satılık çok çeşitli birinci sınıf konutlar sunmaktadır. Alanya'da gayrimenkul dünyanın diğer şehirlerine göre daha düşük fiyatlarla ve bu Türk kasabasında yaşam maliyeti de oldukça ucuzdur. Alanya'da bir mülk satın almanın...
Bülten
Ücretsiz Danışmanlık

Deneyimli yöneticilere danışın

Sibel Kaya
Satış Temsilcisi